دانشنامه سریع عطر و ادکلن لابانته

Question تفاوت میان عطر، ادوپرفیوم ، ادوتویلت و ادوکلن چیست ؟
Answerاین سوال بسیار رایج است. تفاوت اصلی این محصولات در غلضت و ماندگاری آن‌هاست. هر قدر غلضت عصاره بیشتر باشد ماندگاری بیشتری خواهد داشت و گران‌تر خواهد بود. به طور کلی غلظت این محصولات به صورت زیر است:

عطر (perfume) با غلظت ۱۵ تا ۲۵ غلظت درصد که خالص‌ترین، ماندگارترین و گران‌ترین نوع عصاره است.

ادو پرفیوم (Eau de Parfum) با ۸ تا ۱۵ درصد غلظت که ماندگانی مناسبی دارد و رایج‌ترین نوع عطر و ادکلن‌های موجود در بازار است.

ادو تویلت (Eau de Toilette) با ۴ تا ۸ درصد غلظت که بوی ملایم و ماندگاری متوسطی دارد و باید در طول روز چندبار استفاده شود.

ادو کلن (Eau de Cologne) با ۲ تا ۴ درصد غلظت که بوی ملایم و ماندگاری متوسطی دارد.

Question بهترین راه برای اسپری یک عطر چیست ؟
Answer

آن را به فاصله ۲۰ سانتیمتر از پوست خود اسپری کنید . حتی اسپری کردن روی یک منطقه بزرگ از پوست کمک می کند تا رایحه ی عطر شما بماند تا یک منطقه ی کوچک از پوستتان

Question آیا می توانم از دو رایحه همزمان استفاده کنم ؟
Answer

خیر ، به این دلیل که هر عطری کامل و متعادل ساخته شده است ؛ اگر عطری را روی عطر دیگر استفاده کنید ممکن است رایحه ی جدیدی بسازد . البته با مدرنیزه شدن فرهنگ عطر ، عطرهایی نیز هستند که به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند.البته اگر شما آشنایی کافی داشته باشید میتوانید این کار را انجام دهید.

Question از نظر علمی آیا تاثیرات عطر روی روان و احساسات ما ثابت شده است ؟
Answer

دانشمندان کاملاً نظریه تاثیرات عطر بر روح و روان فرد را تائید می کنند و بر این باور هستند که از نظر روانشناسی بوی عطر و رایحه ها می توانند روی امواج مغزی و ضربان قلب تاثیر بگذارند و رایحه هایی مانند اسطوخودس و بابونه فرد را آرام کند و ترنج و بهار نارنج تحریک پذیر می باشد . تحقیقات نشان می دهد که ۱۴% سکته های مغزی در اثر بوی کباب و سدر در هوا می باشد .

Question روزی چند بار عطر بزنیم ؟
Answer

تصور نکنید با یک بار عطر زدن در آغاز روز ، این بو تا پایان روز از بدنتان به مشام خواهد رسید . معمولا عطرها چنین خصوصیاتی ندارند . عطر را باید در طول روز  تجدید کنید. معمولا ادکلنهای خنک فرارتر هستند ونیاز به تجدید بیشتر دارند.

Question بهترین راه برای امتحان کردن یک رایحه ؟
Answer

اولین عطر را روی یک مچ دست امتحان کرده و چند دقیقه صبر کنید. دومین عطر را به مچ دست دیگر و سومی را به داخل آرنج اسپری کنید.

به یاد داشته باشید، سه عطر هنرمان را می توان فقط برای بار اول امتحان کرد بیشتر از آن باعث می شود تا حس بویایی خود را به اشتباه بیندازید.