دانستنی ها عطر

نحوه انتخاب بهترین عطر مناسب فصل زمستان

پروسه انتخاب عطر مناسب برای روزهای سرد زمستانی، مانند انتخاب عطر برای روزهای دیگر سال است. البته، بهتر است عطرهایی که برای فصل زمستان انتخاب می‌کنید، رایحه‌ای گرم و کمی سنگین داشته باشند. مثلا عطرهای تند، و عطرهایی با رایحه چوب، بهترین گزینه برای یک روز برفی هستند! اگر با گذشت یک ماه از فصل زمستان، هنوز هم موفق نشده‌اید عطر مورد علاقه‌تان را پیدا کنید، با مقاله امروز لابانته همراه باشید. در این مطلب به نحوه انتخاب بهترین عطر مناسب فصل زمستان خواهیم پرداخت.

 

مرحله اول انتخاب عطر مناسب فصل زمستان : درک پایه و اساس عطرهای زمستانی

ترجیحا عطر سنگین و گرم انتخاب کنید!

عطرهایی (Perfume) که برای فصل‌های گرم مثل تابستان استفاده می‌کنیم، سبک‌تر هستند و دوام کمتری هم دارند. در فصل زمستان، بهتر است از عطرهای سنگین‌تر استفاده کنید؛ چون در ماه‌های سرد سال، پوست بدن خیلی خشک می‌شود، و معمولا عطر روی پوست خشک، دوام کمتری دارد. بنابراین، اگر از عطرهای سنگین‌تر که دوام بیشتری دارند استفاده کنید، لازم نیست هر چند ساعت یک بار عطرتان را تجدید کنید.

به رایحه پایه و اصلی عطر توجه کنید!

پایه و اساس عطرها در ماه‌ سرد های زمستانی بسیار مهم هستند. تمام عطرها دارای یک رایحه اصلی، رایحه میانی و رایحه اولیه هستند. رایحه اصلی، سنگین‌ترین قسمت عطر است که بیشترین دوام را دارد. این در حالیست که رایحه اولیه، دوام کمی دارد و زود از بین می‌رود. پچولی، وانیل و چوب از محبوب‌ترین رایحه‌های اصلی هستند که آنها را در عطر مناسب فصل زمستان بیشتر خواهید دید.

برای پیدا کردن بهترین رایحه اصلی، می‌توانید با افرادی که در فروشگاه‌های عطر فروشی کار می‌کنند صحبت کنید. آنها خوشحال می‌شوند که به شما کمک کنند. همچنین می‌توانید به صورت آنلاین در مورد عطرها تحقیق کنید تا درباره آنها بیشتر بدانید.

به جای ادکلن، ادوپرفیوم استفاده کنید

در مقالات قبلی هم گفتیم که پرفیوم، ماندگارترین و غلیظ‌ترین نوع عطر است. بهتر است در روزهای سرد زمستانی، از عطری استفاده کنید که غلیظ است و ماندگاری بیشتری دارد. ادکلن تنها ۵ درصد رایحه اصلی دارد، ادوپرفیوم نیز ۱۵ تا ۱۸ درصد رایحه اصلی دارد. این درحالیست که این عدد در پرفیوم، از ۱۵ شروع می‌شود و حتی به ۳۰ هم می‌رسد!

مرحله دوم انتخاب عطر مناسب فصل زمستان : انتخاب یک طبقه بندی برای عطر

عطر شیرین انتخاب کنید!

زمستان یعنی روزهای سرد و برفی همراه با بوهای شیرین و دوست داشتنی؛ مثل بوی یک کیک خوشمزه که همین الان از فر بیرون آمده، یا بوی شیرکاکائوی داغ! هنگام انتخاب عطر، به این بوها فکر کنید. ببینید کدام‌یک از آنها برای شما لذتبخش‌تر هستند. عطری انتخاب کنید که به این بوها نزدیک باشد.

عطر تند هم گزینه خوبیست!

عطرهای تند معمولا جزو دسته عطرهای گرم دسته بندی می‌شوند. کلمه «تند» شما را یاد چه چیزی می‌اندازد؟ درست است، ادویه! پس در هنگام انتخاب عطر زمستانی، به ادویه‌های مورد علاقه‌تان فکر کنید؛ مثل دارچین، جوز هندی، یا هل. این عطرها همچنین به عنوان Orientals هم شناخته می‌شوند و معمولا دارای بویی غلیظ و عجیب و غریب هستند.

بوی چوب، همیشه جذاب است

بوی خاک و چوب هم از آن دسته بوهای جذاب و نوستالژیک است که همه ما عاشقش هستیم؛ مثل بوی خاک نم‌زده در یک بعدازظهر بارانی، یا بوی چوب سوخته وسط یک جنگل برفی. عطرهایی که این رایحه را دارند، معمولا غلیظ، سنگین و ماندگار هستند. عطر درخت نارنج، پاتچولی، اوکموس و لابدانوم در این دسته رایحه‌ها قرار دارند.

استفاده از عطرهای تابستانی، کار خیلی عجیبی نیست!

اگر زمستان و عطرهای زمستانی را دوست ندارید، می‌توانید به راحتی از عطرهای سبک استفاده کنید، که شما را یاد روزهای گرم تابستان می‌اندازند. عطری انتخاب کنید که بویی شیرین مانند بوی گلها داشته باشد، یا بویی که یادآور تابستان است. بدین ترتیب، هربار که عطر می‌زنید، یاد خاطرات خوب روزهای گرم تابستان می‌افتید.

مرحله آخر انتخاب عطر مناسب فصل زمستان : امتحان کردن عطر